Mobidictum Business Network, 8-9 Mayıs 2021

08 Mayıs 2021 - 09:45

Son Katılım Tarihi: 07 Mayıs 2021 - 17:00
Katılım Tarihi Geçmiştir

TÜRK OYUN GELİŞTİRİCİLER İLE OYUN SEKTÖRÜNÜN ÖNDE GELEN FİRMALARINI BİR ARAYA GETİRECEK
Türk oyun sektörü adına her geçen gün güzel haberler gelmeye devam ediyor. Mobil oyun haber platformu Mobidictum tarafından düzenlenen “Mobidictum Business Network” etkinliği, 8-9 Mayıs tarihleri arasında Türk oyun geliştiriciler ile oyun sektörünün önde gelen firmalarını bir araya getirecek. Bu etkinlik neticesinde yeni iş birlikleri ve yeni yatırımların gündeme gelmesi bekleniyor.
Gaziantep OSB Teknokent’in de sponsorları arasında yer aldığı bu etkinlikte; oyun yayınlarken dikkat edilmesi gerekenlerden gelir modellerine kadar birçok konu işlenecek. Bunların yanı sıra katılımcılar birebir görüşmeler de yaparak yeni iş birliklerine kapı aralayacaklar. Milyonlarca dolarlık ihracat hacmi bulunan oyun sektörünün bu etkinlik ile birlikte ihracat hacmini de büyütececeği düşünülüyor.
MOBIDICTUM BUSINESS NETWORK’TE NELER OLACAK?
2 gün boyunca çevrimiçi olarak düzenlenecek etkinlikte, oyun sektöründe hizmet veren 25’ten fazla uzman konuşmacı, uzmanların yapacağı 20 saatten fazla konuşma, oyun geliştiricilerin finansmanlarını artırmak için yayıncı ve yatırımcılar, oyunlara seviye atlatabilecek servis sağlayıcı firmalar, yeni firmaların göz önüne çıkabileceği “Sanal Fuar” alanları, gizli kalmış yeteneklerden ve daha fazlasından haberdar olabileceğiniz “Bağımsız Oyun Geliştirici Oyunları Sergi” alanı olacak. Temel olarak Türk geliştiricilerin ve oyun sektörünün önde gelen servis firmalarını bir araya getirmeyi amaçlandığı etkinlikte, bir oyun geliştiricisinin bilmesi gereken püf noktaları da ele alınacak. Bunun yanı sıra mobil oyunlar için dijital ve geleneksel pazarlama stratejileri, yayıncıların ilgi alanları: Bir yayıncıyla çalışmak için nasıl hazırlanılır? Yatırımcı konuşmaları: Bir yatırımcının bir stüdyodan beklentileri nelerdir? Tecrübe aktarımı: Başarılı bir stüdyonun tecrübeleri. Gelir yolları: Birçok yeni gelir modeli. Büyüme: Oyununuzu nasıl daha fazla büyütürsünüz? Hyper-casual oyunlarda son trendler ve bu alanda başarı yakalamanın yolları da ele alınacak konular arasında yer alıyor. Bu etkinliğe katılan bir oyun geliştiricisi, kendini ve oyun stüdyosunu ileri taşıyabilecek bilgileri edinebilecek. Pazarlama stratejilerinin yanı sıra bir yatırımcı ile çalışırken yapılması gerekenlere kadar birçok konu “Mobidictum Business Network” konuşmacıları tarafından katılımcılara aktarılacak.