1 milyon patent hedefinin yeni durağı Gaziantep

Patent Haftası kapsamında Marka Şehir Gaziantep Paneli

26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü ve Patent Haftası tüm dünyada fikri mülkiyet bilincini artırmak ve farkındalık oluşturmak için çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Ülkemizin de üyesi olduğu WIPO – Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü bu yıl için “Fikri Mülkiyet ve KOBİ: Fikirlerinizi Pazara Taşıyın” temasını belirlemiştir.

Türkiye Patent Hareketi Platformu ve Adres Patent iş birliğiyle hem 26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü ve Patent Haftası etkinlikleri kapsamında hem de Türkiye’nin 1 Milyon Patent hedefine ulaşması adına patent bilincini artırmak, farkındalık oluşturmak ve ülkemizin patent sayısının artmasına katkı sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Bu etkinliklerde bu yıl özellikle “Patentlerin Ticarileştirilmesi ve Ekonomik Değere Dönüştürülmesi” konuları işlenecek.

Bu minvalde, Türkiye Patent Hareketi Platformu olarak Gaziantep Sanayi Odası, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Gaziantep İl Müdürlüğü ve Adres Patent iş birliğinde “Marka Şehir Gaziantep Yerli Üretim ve Patentlerin Ekonomiye ve İhracata Katkısı” konulu online etkinlik 

Dünya Gazetesi Yayın Kurulu Başkanı Sn. Dr. Şeref OĞUZ’un moderatörlüğünde 21 Nisan 2021 Çarşamba günü 14.00 ila 16.00 saatleri arasında kamu, üniversite ve reel sektördeki birçok oyuncunun katılımıyla gerçekleştirilecek.  

Zoom üzerinden gerçekleştirilecek etkinliğe konuşmacı olarak Türkiye Patent Hareketi Platformu Başkanı Sn. Av. Ali ÇAVUŞOĞLU,Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Adnan ÜNVERDİ, Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mehmet Tuncay YILDIRIM, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Gaziantep İl Müdürü Sn. Mustafa TAŞDEMİR, Adres Patent Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Av. Ali YÜKSEL, Gaziantep OSB Teknokent Genel Müdürü Sn. Ekrem TEKİN, GETHAM Genel Müdürü Sn. Onur AKAR katılacak.

Söz konusu etkinliğe ilişkin giriş kodları ve link bilgisi aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Program Türkiye Patent Hareketi Platformu youtube kanalından canlı yayınlanacaktır.

Kayıt Formuhttps://forms.gle/5dK7uScmPiJeMLRK6
Zoom Bağlantısıhttps://zoom.us/j/97877691498?pwd=WGpTd0l0UzFnMWxqZWxMbFdMS0NKdz09

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir