OSB Teknokent’in Resmi Açılış Etkinliği

Hasan Kalyoncu Üniverstesi ve OSB’nin ortaklığıyla kurulan OSB Teknokent’in resmi açılış töreni, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mustafa Varank’ın da teşrifleriyle 26 Haziran 2021 tarihinde gerçekleşti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn.Mustafa Varank’a Vali Davut Gül, Gaziantep Milletvekilleri Derya Bakbak, Nejat Koçer, Ahmet Uzer ve Mehmet Erdoğan, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, OSB Başkanı Cengiz Şimşek ve Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Akıncı OSB Başkanı Cengiz Şimşek ve HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay DereliOSB Teknokent Yönetim Kurulumuz da eşlik etti.

OSB Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Mahsereci Sanayi ve Teknoloji bakanını bilgilendirdi. Mahsereci: ”43 ofislik 1850 m2 kullanım alanı olan A-B Bloktan oluşan binamız Mart 2021’de teslim alındı Bölgeye kabul edilen firmaların 19 Ar-Ge firması ve 3 kuluçka firması olmak üzere 23 Haziran 2021 tarihi itibariyle 22 firma bulunmaktadır. OSB teknokent için yoğun talep vardır. Yeni bina firma kabulü sürecinin ardından 2 ayın sonunda 43 ofislik kapasiteden rezerve edilen firmalar da düşünüldüğünde son 8 ofis kalmıştır. %82 talep noktasına ulaşılmıştır.” diye konuştu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Teknokent giriş katında düzenlenen fuaye alanında Teknokent Girişimci firmaları ile sohbet etti.